padanie-vlasy-jeseň

Padají vlasy na podzim víc nebo je to mýtus?

Je to podobné jako v přírodě – tak jako na podzim padají listy ze stromů i lidem víc vypadávají vlasy. Naopak na jaře skoro vůbec nepadají.
Mnohé výzkumy a statistiky potvrzují, že právě na podzim lidé ztrácejí největší počet vlasů.

Já ale tvrdím: Vlasy víc PADAT NEMUSÍ !

Proč si to dovolím tvrdit? Neboť umím počítat.
Životní cyklus vlasu během 3 fází (anagen, katagen a telogen) je cca 6-8 let. Kdyby měl vlas vždy na podzim vypadnout, nikdy by se 8 let na hlavě “nedožil” 🙂

Proč tedy statisticky vypadne nejvíc vlasů na podzim?

Protože příroda se mění a málokteří z nás přizpůsobují jídelníček podzimnímu období. Je to čas, kdy se energie otáčí směrem dolů (což nám naznačují právě padající listy stromů), ochlazuje se vzduch, zkracuje se den …
Z jídelníčku by mělo ustoupit zejména ovocné smoothie, mátové čaje a ovoce, které roste nahoře na větvích. Naopak přibývat má kořenová zelenina a plody rostoucí na zemi (např. dýně).
To ještě není všechno.
Vlasová pokožka také reaguje na teplotní změny, extrémně jangová stahující energie léta rychle ubývá a přibývá energie JIN. Ta je naopak roztahující, uvolňující. Pokožka se tedy více roztahuje, vlasové kořínky nedrží už tak pevně a zejména po umytí hlavy zůstává hodně vlasů ve vaně …
vypadavanie vlasov JIN

Dokážeme podzimnímu PADÁNÍ zabránit?

Samozřejmě, jinak bych nepsal takový dlouhý článek 🙂
Základy čínské medicíny, poznání teorie 5 elementů a trochu logiky dává zřejmý směr:

upravíme si jídelníček a přidáme vlasové pokožce energii JANG.

Kde vezmeme JANG energii?

chininovém šampónu a toniku na pokožku v kombinaci se ženšenem / goji na posílení vlasů po délce. Vše potřebné vám kolegyně složily do balíčku, při kterém nyní ušetříte 4,- €.

Podzimní balíček proti padaní vlasů

Vyzkoušejte a uvidíte, že tento podzim prežijete s hustějším porostem na hlavě…


Budu rád, pokud si uděláte čas a napíšete mi, co si o tom myslíte. Případně vaše otázky k tomuto tématu.
Pokud si myslíte, že by tento článek mohl být užitečný pro někoho z vašich známých a přátel, sdílejte ho prosím. Děkuji.

Adrián M.
Adrián M.
Adrián spolupracuje so stránkou expertnavlasy.sk ako trichológ - špecialista na vlasy a vlasovú pokožku, ktorý diagnostikuje príčiny vypadávania vlasov, poškodenia či rednutia vlasov, ochorenia pokožky hlavy a venuje sa liečbe v závislosti na príčine. Po niekoľkoročnej praxi v oblasti vlasového poradenstva a spolupráci na vývoji receptúr vlasovej kozmetiky ukončil v roku 2016 vzdelávanie v oblasti trichológie a prax v práci s trichologickou mikrokamerou v Prahe. V roku 2017 navrhol zloženie úspešného tonika a šampónu proti nadmernému padaniu a na podporu rastu vlasov pod značkou Rapuncell. Momentálne sa venuje trichologickým vyšetreniam vlasových korienkov a návrhu receptúr komplexnej sady prírodnej vlasovej kozmetiky The GARDEN v spolupráci s diplomovaným fytoterapeutom tradičnej čínskej medicíny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použité pouze pro účely spracování tohto komentáře. Zásady spracování osobních údaju.

 • Spýtajte sa trichológa

  Nechce sa vám čítať blog, ebook či robiť si vlasový test a čakať? Napíšte priamo nášmu vlasovému špecialistovi:

  Stlačením tlačidla "Odoslať" súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email komunikáciu s našimi vlasovými špecialistami, správy s vlasovou tematikou a obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Nejnovější příspěvky
 • Nemám čas sledovať blog, a preto chcem dostávať mailom info o nových článkoch:

  Stlačením tlačidla súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email správy s vlasovou tematikou, zaujímavý obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Na nové emaily sa môžete tešiť spravidla 1x týždenne. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Stiahnite si na mail ebook:

  "Neubližujte už viac svojim vlasom alebo 7 VEĽKÝCH omylov pri starostlivosti o vlasy"