kedy rastu vlasy

Kdy vlastně rostou vlasy? Která fáze je důležitá?

Zamysleli jste se nad tím, kdy rostou vlasy?
Zda má na růst vliv věk, roční období nebo fáze dne? A která z nich je nejdůležitější?

Vlasy rostou v průběhu celého dne. Rostou ale rychleji v noci či přes den?

Číňané říkají, že vlasy jsou přebytkem krve. Co to znamená?
Pokud se v těle tvoří dostatek nové krve, rostou i vlasy. Pokud se nová krev netvoří, tělo strádá a vlasy nerostou, nebo jen velmi velmi pomalu.

Jak tedy podpořit tvorbu krve?

JINové tekutiny, ke kterým krev patří, se obnovují a tvoří nejvíc v průběhu JIN fáze dne, která nastává mezi 22.00 – 02.00 h v noci.

Toto je pro krev (a vlasy) nejdůležitější fáze a v tomto čase bychom měli spát.
V noci rostou vlasy rychleji, než přes den..

Pokud tuto fázi zmešká, nepomůže dospávání přes den.
(Pro ty, kteří pracují na nočních směnách nemám lepší radu než vyměnit je za denní)

Hodně z vás, se kterými jsme si na toto téma psali reagovalo, že tak brzy nedokážou usnout. Myslím, že je to věc nastavení biorytmu. Hormon spánku – melatonin se totiž začíná tvořit už kolem 21h, tělo se tedy na spánek připravuje již dříve. Tvoří se v těle z aminokyseliny tryptofan.

Určitě je lepší jít dříve spát a vstávat brzy ráno, než naopak.

DuoLife Moja KrevKoncem roku 2019 přišla společnost DuoLife s novinkou (jakoby nás vyslechli) na podporu tvorby krve, s produktem – DuoLife Moje KREV.

Jde o 100% přírodní doplněk stravy v kapalné formě. Komplex vitamínů, prvků a výtažků z ovoce a zeleniny. Je to kapalná morfologie, která pomáhá udržet správné množství červených krvinek a správné tvoření krve. Zároveň je to formule, která zaručuje přísun energie a dobrou kondici organizmu.

Po tekutém keratinu je to druhý nejdůležitější doplněk pro růst silných zdravých vlasů. Více informací o Moje KREV najdete i zde.

Jestli si myslíte, že by tento článek mohl být pro někoho užitečný, sdílejte 😉 Děkuji.

Zdroje:
VANECEK, Jiri. Cellular mechanisms of melatonin action. Physiological Reviews, júl 1998, roč. 78, čís. 3, s. 687–721.
BUBENIK, George A. Gastrointestinal melatonin: localization, function, and clinical relevance. Digestive Diseases and Sciences, október 2002, roč. 47, čís. 10, s. 2336–2348
https://duolife.eu/en/night.php

Adrián M.
Adrián M.
Adrián spolupracuje so stránkou expertnavlasy.sk ako trichológ - špecialista na vlasy a vlasovú pokožku, ktorý diagnostikuje príčiny vypadávania vlasov, poškodenia či rednutia vlasov, ochorenia pokožky hlavy a venuje sa liečbe v závislosti na príčine. Po niekoľkoročnej praxi v oblasti vlasového poradenstva a spolupráci na vývoji receptúr vlasovej kozmetiky ukončil v roku 2016 vzdelávanie v oblasti trichológie a prax v práci s trichologickou mikrokamerou v Prahe. V roku 2017 navrhol zloženie úspešného tonika a šampónu proti nadmernému padaniu a na podporu rastu vlasov pod značkou Rapuncell. Momentálne sa venuje trichologickým vyšetreniam vlasových korienkov a návrhu receptúr komplexnej sady prírodnej vlasovej kozmetiky The GARDEN v spolupráci s diplomovaným fytoterapeutom tradičnej čínskej medicíny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použité pouze pro účely spracování tohto komentáře. Zásady spracování osobních údaju.

 • Spýtajte sa trichológa

  Nechce sa vám čítať blog, ebook či robiť si vlasový test a čakať? Napíšte priamo nášmu vlasovému špecialistovi:

  Stlačením tlačidla "Odoslať" súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email komunikáciu s našimi vlasovými špecialistami, správy s vlasovou tematikou a obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Nejnovější příspěvky
 • Nemám čas sledovať blog, a preto chcem dostávať mailom info o nových článkoch:

  Stlačením tlačidla súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email správy s vlasovou tematikou, zaujímavý obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Na nové emaily sa môžete tešiť spravidla 1x týždenne. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Stiahnite si na mail ebook:

  "Neubližujte už viac svojim vlasom alebo 7 VEĽKÝCH omylov pri starostlivosti o vlasy"