2,5 cm měsíčně aneb 7 měsíců s Rapuncellem

Na podzim roku 2016 jsme začali připravovat vlasové tonikum RAPUNCELL, které se dostalo do prodeje koncem března 2017.Adrián Mokriš trichológ

Mysleli jsme si, že bude velmi obtížné nabízet novinku, ke které neexistuje žádná reference, protože ji ještě nikdo netestoval. Nakonec jsme se naštěstí mýlili a tonika se rozprchly do světa za měsíc a půl.
Ale to jsme předem netušili. A tak jsem se v září 2016 rozhodl, že budu první testovač, že vyzkouším tonikum Rapuncell na sobě.
První produkční vzorky jsme obdrželi koncem září, nebyly ještě úplně dokonalé. Přestal jsem se tehdy stříhat a začal používat tonikum.
Našel jsem v mobilu fotku ze 7.8., kdy jsme o toniku Rapuncell ještě ani netušili. Je z dovolené a po návratu domů jsem se dal naposledy ostříhat. Toto již byly na mě totiž dlouhé vlasy. Posledních cca 10 let jsem nosil pouze úplně krátké vlasy…

Koncem září 2016 jsme dokončili první vzorky tonika Rapuncell. Začal jsem ho ihned aplikovat na sebe, 2x denně, vždy ráno a večer. Poctivě.

Po prvním měsíci byly moje vlasy delší o 2,7 cm.

Tady je foto z 21.10. (MHD-čkem jsem nejel asi 15 roků, tak jsem si tuto výjimečnou situaci vyfotil)

Další ☺zveřejnitelné foto mám až z února, kdy jsem měl na hlavě 12 až 15 cm vlasy. Průměrně rostly stále rychlostí okolo 2,5 cm za měsíc.

Moji známí mě přestali poznávat na ulici,  z čehož jsem byl trochu rozčarovaný. Nakonec jsem si uvědomil, že to má i svoje výhody a ušetřím spoustu času, když mě nikdo nezastavuje 🙂

Vlasy rostly svým tempem i nadále, i když jsem tonikum už nepoužíval tak pravidelně a neměl jsem ho ani na týdenním lyžování v Itálii (kde jsem si mimochodem zlomil nohu – budu o tom ještě psát).

V průměru mi měření vlasů vyšlo i tak na 2,5 cm za měsíc.

Nad komentáři na facebooku, že je prokázáné (!) a nemožné (!), aby vlasy rostly více než 1 cm měsíčně se proto už jen pousměju a ani nereaguju 🙂

Poslední vlasaté foto mám z pondělka 22. května 2017 dopoledne.
Potom jsem testování ukončil a na naléhání manželky jsem se dal ostříhat.
Už fakt stačilo, posuďte sami… 😉
   

Ptáte se, co přesně jsem dělal pro růst vlasů?

 1. každé ráno a večer jsem si dával do vlasů tonikum Rapuncell
 2. tonikum jsem si dával na temeno hlavy, po bocích i vzadu
 3. masíroval přitom pokožku hlavy cca 15-20 sekund na jednom místě
 4. stravu mám “veganskou” + občas maso, většinou ryby
 5. do stravy jsem doplnil CHLORELLU, jeden pytlík každých cca 20 dní
 6. v posledních měsících březen-duben-květen jsem pil 100% přírodní mořský tekutý kolagen, který podporuje kromě kloubů, napnuté pokožky, pevných nehtů i růst, hustotu a kvalitu vlasů, což se na nich i odrazilo. A přitom jsem kolagen pil vlastně jen kvůli zlomené noze 😉

Po 3 měsících pití kolagenu jsem zjistil, že se mi nejen zpevnily vlasy, rychleji rostly nehty (což je pro mě otravné, neboť si je nerad stříhám), ale rozjasnila se mi aj pleť a zjemnily vrásky na čele a okolo očí. A celkově jsem o dost pružnější a ohebnější.

Což je při mém věku 44 roků celkem vítaný vedlejší účinek 🙂


Co se týká zmíněných produktů, tak:

Jestli vám teda bude někdo tvrdit, že vlasy rostou max. 1 cm měsíčně, tak mu nasdílejte tento článek. 😉

Adrián M.
Adrián M.
Adrián spolupracuje so stránkou expertnavlasy.sk ako trichológ - špecialista na vlasy a vlasovú pokožku, ktorý diagnostikuje príčiny vypadávania vlasov, poškodenia či rednutia vlasov, ochorenia pokožky hlavy a venuje sa liečbe v závislosti na príčine. Po niekoľkoročnej praxi v oblasti vlasového poradenstva a spolupráci na vývoji receptúr vlasovej kozmetiky ukončil v roku 2016 vzdelávanie v oblasti trichológie a prax v práci s trichologickou mikrokamerou v Prahe. V roku 2017 navrhol zloženie úspešného tonika a šampónu proti nadmernému padaniu a na podporu rastu vlasov pod značkou Rapuncell. Momentálne sa venuje trichologickým vyšetreniam vlasových korienkov a návrhu receptúr komplexnej sady prírodnej vlasovej kozmetiky The GARDEN v spolupráci s diplomovaným fytoterapeutom tradičnej čínskej medicíny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použité pouze pro účely spracování tohto komentáře. Zásady spracování osobních údaju.

 • Spýtajte sa trichológa

  Nechce sa vám čítať blog, ebook či robiť si vlasový test a čakať? Napíšte priamo nášmu vlasovému špecialistovi:

  Stlačením tlačidla "Odoslať" súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email komunikáciu s našimi vlasovými špecialistami, správy s vlasovou tematikou a obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Nejnovější příspěvky
 • Nemám čas sledovať blog, a preto chcem dostávať mailom info o nových článkoch:

  Stlačením tlačidla súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email správy s vlasovou tematikou, zaujímavý obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Na nové emaily sa môžete tešiť spravidla 1x týždenne. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Stiahnite si na mail ebook:

  "Neubližujte už viac svojim vlasom alebo 7 VEĽKÝCH omylov pri starostlivosti o vlasy"